CE teknik dosyası hk yardım

şükrü

Orgeneral
Yönetici
Moderatör
Üye
arkadaşlar CE teknik dosyası hazırlama için elinde yazılı eğitimi olan var mı acaba.
Firmalar testleri kendileri yaptırmış hazır.

Ce dosyasini ilgili direktife gore hazirlamak gerekiyor. CE isi zor is. Urun nedir. Belki yardimimiz dokunur...

X98 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

parke taşı..

TS 436 EN 1340 Zemin döşemesi için beton kaplama blokları ve TS 2824 EN 1338 Zemin döşemesi için beton parke
için ilgili testleri yaptırması gerekli ..
bunları falan buldum
firma kendisi bile yapabilceği testler.

buraya kadar tamam ama buna benzer örnek bir teknik dosya yada dosyalar çok işime yarayacak. teorikte hazırlamasını biliyorum ancak pratiğe döküldüğüne kafa gidiyoo:)

Bu tur insaat malzemelerinde GE belgesi isteniyordu. Oyle hatirliyorum ama bi arastirin bence?

X98 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bildiğim kadarıyla CE için 4 sistem var. Sistem 4 ün ise alt direktifleri fazla var. Şimdi en çok kullanılan direktifler için hazırlanmış örnek dosyalara nasıl ulaşabilirim.

tam net olarak söyliyim lvd direktifine göre yalıtkan paspas için ce dosyası hazırlamam gerekli.buna benzer örnek dosya paylaşımı yapabilir misiniz.
başka firmaya yapılmış örnek bi soya olabilir.

CE teknik dosyalar için yakın zamanda denetleme geçiren oldu mu ?Üretilen üründe kullanılan tüm malzemelerin belgelerini bu dosyada saklamamız gerektiğini söylüyorlar,Örnek olarak Adaptör diyelim kutusunda CE damgası var ,ama dokumanı yok .teknik özellıklerıne aıt belge dosyada bulunması gerekiyormuş,bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim..

Teknik Dosyalarda yer alması gereken 'İmalatçı Hakkında Bilgilerin' kalite yönetim sistemine dahil edilmesi ve belirli bir form numarası vs. verilmesi gerekiyor mu? Bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim.

Teknik Dosyalarda yer alması gereken 'İmalatçı Hakkında Bilgilerin' kalite yönetim sistemine dahil edilmesi ve belirli bir form numarası vs. verilmesi gerekiyor mu? Bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim.
teknik dosyada yer alması yeterli olacaktır. Kalite el kitabında olduğu gibi diyebilirim. Önemli olan bilgilerin güncelliğini korumak.

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri