Entegre Yönetim Sistemi Yazılımı

Konusu 'Yonetim Sistemleri Yazılımı' forumundadır ve Ferhat tarafından 17 Haziran 2017 başlatılmıştır.

?

Sizce Entegre Yönetim Sistemi Yazılımı Yapılmasını İster misiniz?

1. Kesinlikle Evet

oy sayısı 30
    90,9%
  2. Olsada Olur Olmasada Olur

oy sayısı 2
    6,1%
  3. Gereksiz Bir Yazılım Çalışması

oy sayısı 1
    3,0%
  1. Ferhat

Ferhat Administrator Site Yöneticisi

Beğenilen Mesajları:
    183
    Ödül Puanları:
    951
    Merhabalar. Tüm ISO Standartları için yazılım yapmayı planlamaktayız. Sizce böyle bir yazılımın olması sektöre, ülkemize ve kuruluşlara bir katma değer üretir mi? Fikirlerinizi öğrenmek isteriz.
    Anketi Cevaplarsanız Seviniriz.

iskenderg ve Deniz08 bunu beğendi.
  2. YBS

YBS Moderatör VIP

Beğenilen Mesajları:
    25
    Ödül Puanları:
    181
    Çok İyi Fikir

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 19 Eylül 2017
  3. bengül

bengül Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    zaten var böyle programlar

4. weakness

weakness Moderatör Üye

Beğenilen Mesajları:
    51
    Ödül Puanları:
    181
    Entegre Yönetim Sistemi yazılımları çok revaçta.Ancak tavsiye oluşturması açısından aşağıdaki tecrübe ettiğim hususları paylaşmak istedim.

Doküman Yönetim
    • Kontrollü,kontrolsüz dokümanların sistemde tasnif edilmesi yalnızca izin verilen kişilerin kontrollü doküman çıktısı alabilmesi,
    • İptal edilen dokümanların sistemde saklanması,
    • Revize edilen dokümanların eski revizyonlarına izinli erişim
    • Dokümanların hazırlayan kontrol eden,kalite onayı,yürürlük onayı işlemlerinin tamamlanması ve görev olarak onaylanacak işlerin kişilere mail olarak iletilmesi
    • Revize edilen dokümanlarla ilgili kullanıcılara bilgilendirme maili atılması
    • Dokümanların sistem üzerinden revizyonlarının takibi ve revizyon gerekçelerinin takibi
    • Master doküman listesi için doküman kodu-adı-revizyon no-hazırlanma tarihi gibi verileri içeren raporun sistemden alınabilmesi
    • Yetki devri-İlgili kişilerin yokluğunda belirli bir süreyle yetkinin başka kişilere verilebilmesi
    Düzeltici Faaliyet
    • Düzeltici faaliyetler için kök neden sınıflandırılmasının yapılması
    • Bazı müşteriler için G 8D versiyonu istedikleri için 8D halinde sistemde düzeltici faaliyet doldurmaya olanak sağlanması
    • Müşteri şikayeti modülü ile entegre çalışma sağlanması
    • Düzeltici faaliyetlerde müşteri şikayeti,çalışan gözlemi,tetkik sonucu gibi uygunsuzluk kaynağına göre düzeltici faaliyet raporlarının sistem üzerinden alanabilmesi
    • Düzeltici faaliyetlerde etkinlik takibini sağlanması
    • Düzeltici faaliyet açılma tarihi-uygunsuzluk nedeni-alınan önlemler-kapanma tarihi gibi raporların sistem üzerinden alınabilir olması gerekmektedir.
    • Düzeltici faaliyet ekibindeki ilgililere görev olarak hatırlatma düşmelidir.
    Bu yazılımların daha pek çok modülü var ben müşteri şikayetleri,öneri yönetimi,fmea,yönetim gözden geçirme ve eğitim modüllerini de kullanıyorum.Bu istekler baz istekler bu nedenle oluşturacağınız yazılımları kurarken bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

iskenderg ve Erdinç bunu beğendi.
  5. YBS

YBS Moderatör VIP

Beğenilen Mesajları:
    25
    Ödül Puanları:
    181
    evet yönetim sistemleri konusunda bir çok yazılım var bir çoğunun sahibi olan firmalar ile tanışıyoruz. fakat biz daha güzelini sizlerin fikirleri ile oluşturmayı düşünüyoruz.
    yakın zamanda yapılacak tasarımları sizlerle paylaşıp fikirlerinizi almak isteriz.
    böylelikle daha uygun fiyatlara yazılım oluşturmayı planlıyoruz.
    Ayrıca yazılımımızda ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 versiyonuna uygun olacak şekilde tasarlayacağız.
    Böylece yönetim sistemleri konusunda çalışan bir çok arkadaşımıza yararlı ve kolay bir yazılım hazırlayıp sektöre bir katkımız olacağını düşünüyoruz.

Sayın moderotöre tecrübeleri için teşekkür ederiz. anlattığınız konuları yazılımımıza muhakkak aktaracağız.
    Çok Yakında....

Görkem_39 bunu beğendi.
  6. M.ÇETİN SAYIM

M.ÇETİN SAYIM Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    İATF 16949 :2016 Otomotiv Kalite yönetim sistemiyle ilgili bilgi ve belgelere yer verilmiyor sitenizde.Bu büyük bir eksiklik bence.Olusturmayi düşündüğünüz yazılım modullerinde de yer almıyor.Bu konuda bir çalışma olacak mıdır?

GRC555, Ferhat ve Dtorun bunu beğendi.
  7. Dtorun

Dtorun Moderatör Üye

Beğenilen Mesajları:
    7
    Ödül Puanları:
    61
    Kesinlikle katılıyorum

GRC555, M.ÇETİN SAYIM ve Ferhat bunu beğendi.
  8. şükrü

şükrü Moderatör Staff Member Üye

Beğenilen Mesajları:
    23
    Ödül Puanları:
    111
    yazılımın fiyatını abartmadıktan sonra olabilir. eğer ücretsiz bir yazılım yapacaksanız çeviri vs. konularında destek olabilirim

M.ÇETİN SAYIM bunu beğendi.
  9. GRC555

GRC555 Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Çok doğru.

Sayfayı Paylaş