Iso 9001:2008 Dış Tetkik Soruları

Konusu 'Forum Kuralları' forumundadır ve sevingul tarafından 14 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. sevingul

sevingul Teğmen Üye

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba,
    ISO 9001:2008 Ara Gözetimleri Hakkında bilgi almak istiyorum. Kaç gün sürer, sorulan sorular nelerdir, ayrıntılı raporda sorulan sorular nelerdir, kalite politikanız nedir diye herhangi bir çalışana soru yöneltiliyor mu,,vs.
    Not:Bu meslekte yeniyim ve ISO ile ilgili ilk denetimim olacak. Ben ilgili kurumdan mail gelene kadar kendimi 2015' e göre ayarladım ve mailde 2008 ara gözetim olacağı yazıyor. Ayrıca revize olan dokümanları tetkikten 1 hafta öncesine kadar bildiriniz denmiş ama ben hangi soru için hangi doküman kodu girildiğini bilmiyorum geçen sene için. Bana bir yol gösteren olursa çok sevinirim.

Son düzenleme: 14 Eylül 2017
  2. YBS

YBS Moderatör VIP

Beğenilen Mesajları:
    25
    Ödül Puanları:
    181
    Merhabalar.
    Gözetim denetimler ilk denetimlere göre daha kısa olmaktadır. fakat kuruluşunuzun büyüklüğüne göre denetim süreleri değişmektedir. bu yıl ISO 9001:2008 versiyonu denetimi devam ediyor fakat yanlış hatırlamıyorsam ekim sonunda süre bitiyor ve denetçi kuruluşlar artık ISO 9001:2015 versiyonuna göre denetim yapmaları gerekecek.
    Firmanıza geldikleri zaman çalışanlarınıza sorular sormaları gerekiyor. çalışanlarınıza farkındalık eğitimleri düzenlemiş olmanız gerekiyor. dokümanlarınızda revizyon var ise denetçi kuruluşa göndermeniz gerekmekte. ilk aşama denetim dokümanların kontrolü olacaktır. fakat bu süreç çoğu zaman firmanızda da yapılmaktadır.
    Belge alacağınız kuruluş TÜRKAK akrediteli bir kuruluş ise denetim süreleri yeni sisteme göre uzun sürmektedir. Türkak tüm denetimleri şuan takip etmektedir. Usülsüzlük yapılmasın diye karekod uygulamasına geçmiştir.
    Sanırım yeterli cevabı verdik.
    soracaklarınız olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırız.
    Saygılarımızla...

3. sevingul

sevingul Teğmen Üye

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    Cevabınız için teşekkürler..
    Bizim belge alacağımız kuruluş TSE. Denetim de ekim sonunda .
    Bir de daha öncesinde laboratuvar denetiminde bulundum. Orada TS EN ISO 17025' e göre hazırlanmış sorular ve karşılarında bizim onlara cevaben ilgili dokümanlarımızın kodları yazılıyordu. O tetkikte de sorun yaşadım,geçen sene şu kodla bir doküman sunulmuş dendi ancak benim elimde yoktu ve tekrar ben sıfırdan başlayıp kendime göre dokümanlar oluşturdum.ancak oradaki şansım soruları ilk tetkikte görmem ve ona göre doküman hazırlamaktı. 1 ay süre verildi ve ben soruları gördüğüm için kolayca hallettim

Bu kadar uzun laftan sonra demek istediğim şey;
    İnternette araştırdım ancak bulamadım. TSE' nin veya herhangi bir kurumun( aynı doküman referans alındığı için sorular aşağı yukarı aynı olacaktır düşüncesiyle) ayrıntılı raporda sordukları sorular nelerdir?

4. kedibeni7

kedibeni7 Yarbay Üye

Beğenilen Mesajları:
    46
    Ödül Puanları:
    111
    iso 9001 ozdegerlendirme diye google de aratirsaniz cevabi bulacaksiniz.

YBS bunu beğendi.
  5. sevingul

sevingul Teğmen Üye

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    Teşekkür ederim :)

YBS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş