Duyuru Iso 9001:2015 Iç Tetkik Soru Listesi Örneği(özgün)

Konusu 'Formlar' forumundadır ve kedibeni7 tarafından 13 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. kedibeni7

kedibeni7 Yarbay Üye

Beğenilen Mesajları:
    46
    Ödül Puanları:
    111
    2015 yılında revize edilen standart, süreçler üzerinden tüm faaliyetlerin gerçekleştirilmesini istemektedir. Daha önce klasik iç tetkik anlayışında, kalıplaşmış sorular tüm birimlere aynen aktarılmaya, sorulmaya çalışılıp gereksiz zaman kaybı ve insanların kafasında da karışıklığa neden oluyordu. Bunun yanında da KYS'nin uygulanabilirliği de zor oluyordu.

Bu anlayışla tüm süreçlerimize özel iç tetkik soru listesi hazırlamamız gerektiğini düşünerek, iç tetkik soru listelerini revize ettim. 4 ana süreç, 12 alt süreç ve 4 destek süreç olmak üzere 20 adet sürecimiz bulunmakta olup bunlardan bir tanesi Müşteri İlişkileri Süreci. Genelde hemen hemen her kurumun müşterilerine yönelik süreci olduğu için onu seçerek ve orijinalinden bir kaç değişiklik yaparak yayımlıyorum.(Diğer süreçlerimi yayımlama imkanım yok!) En azından bir fikir oluşturacağını düşünüyorum herkese.

Ekli Dosyalar:

mensure bunu beğendi.
  2. reyem

reyem Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler

3. Görkem_39

Görkem_39 Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ISO 9001:2015 versiyonuna göre genel değerlendirmeler ve sistem başlıklarına karşılık oluşturulmuş iç tetkik soru listesi ektedir.

Ekli Dosyalar:

4. mensure

mensure Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederiz arkadaşlar

Sayfayı Paylaş