Kalite Hedefleri

şevvalegealp

General
Moderatör
Üye
Merhabalar,

Bölümlerin kalite hedefleri hakkında sizlerden fikir almak istiyorum.
Kalite hedeflerimiz az ve biz bunları genişletmek istiyoruz.
Finans, muhasebe, yatırım, yurt içi satın alma, yurt dışı satın alma, yurt içi satış ve pazarlama, yurt dışı satış ve pazarlama , ıt, ik, üretim planlama, lojistik, Ar-ge , Ür-ge departmanlarımız var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar,

Finans, muhasebe, yatırım, yurt içi satın alma, yurt dışı satın alma, yurt içi satış ve pazarlama, yurt dışı satış ve pazarlama , ıt, ik, üretim planlama, lojistik, Ar-ge , Ür-ge departmanlarımız var.

Firmanız hangi sektöre hizmet vermektedir?

Genel süreçler hakkında faydalı olabilir diye düşünüyorum. Buyrun

Merhabalar,
Bir şey daha sormak isterim.
Kalite hedefleri konusunda birkaç firmadan "Kalite hedefi vermiyoruz bunu zaten KPI'lar la takip ediyoruz. Süreç sahiplerinin ( Müdürler) hedefleri kalite hedeflerine hizmet ediyor bu yüzden iki kez aynı işi yapmıyoruz." şeklinde yorumlar aldım. Sizlerin bu konuya yorumu nedir?

Merhabalar,
Bir şey daha sormak isterim.
Kalite hedefleri konusunda birkaç firmadan "Kalite hedefi vermiyoruz bunu zaten KPI'lar la takip ediyoruz. Süreç sahiplerinin ( Müdürler) hedefleri kalite hedeflerine hizmet ediyor bu yüzden iki kez aynı işi yapmıyoruz." şeklinde yorumlar aldım. Sizlerin bu konuya yorumu nedir?
KPI (Anahtar performans gostergeleri) zaten hedefe ulasmak icin olusturulmus parametrelerdir. Bu parametreler yerine geldikce hedefe ulasiliyor demektir.
Fakat asil amactan uzaklasmayiniz. Ornek verecek olursak,
Hedef, saglikli olmak
KPI lar kan ve kolesterol degerleri vitamin vsler.
KPI lara ulasmaya calisirken asil hedefe ulasip ulasmadiginizi da sorgulayiniz.Ulasamadiginiz yerlerde KPI parametrelerinin guncellenmesini veya yeni KPI lar olusturmayi saglayiniz.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Ben her yılın başında iç iletişim ile tüm birimlerden kalite hedeflerini istiyorum ve bunun için bir süre belirliyorum, vermeyenler için hatırlatma yapıp ek süre veriyorum. Buna rağmen hala hedeflerini göndermeyenler var. Kalite hedefleri vermeyen birimlere uygunsuzluk yazılması gerekli mi?

Ben her yılın başında iç iletişim ile tüm birimlerden kalite hedeflerini istiyorum ve bunun için bir süre belirliyorum, vermeyenler için hatırlatma yapıp ek süre veriyorum. Buna rağmen hala hedeflerini göndermeyenler var. Kalite hedefleri vermeyen birimlere uygunsuzluk yazılması gerekli mi?
Kesinlikle yazıp ilgili kişilere iletmelisiniz. Genelde hedef belirlemelerini ygglerde yapabiliyoruz. Üst yönetim gözetiminde daha hızlı ve sağlıklı oluyor.

Kesinlikle yazıp ilgili kişilere iletmelisiniz. Genelde hedef belirlemelerini ygglerde yapabiliyoruz. Üst yönetim gözetiminde daha hızlı ve sağlıklı oluyor.
Teşekkürler cevabınız için. Biz YGG yi daha çok yılın ikinci yarısında yaptığımız için orada belirleyemiyoruz ama verilen hedefler hakkında konuşuyoruz. Aslında YGG yi yılda iki kez yaparsak dediğiniz gibi uygulama daha sağlıklı olur.

Teşekkürler cevabınız için. Biz YGG yi daha çok yılın ikinci yarısında yaptığımız için orada belirleyemiyoruz ama verilen hedefler hakkında konuşuyoruz. Aslında YGG yi yılda iki kez yaparsak dediğiniz gibi uygulama daha sağlıklı olur.
Rica ederim.Katılıyorum.En azından sadece bu konunun konuşulması için bile ygg yapılabilir.

selamlar herkese,
İK departmanına verilebilecek kalite hedeflerine örneklemeler yapabilir misiniz?
Kişi başı eğitim, çalışan memnuniyeti dışında...

selamlar herkese,
İK departmanına verilebilecek kalite hedeflerine örneklemeler yapabilir misiniz?
Kişi başı eğitim, çalışan memnuniyeti dışında...
Merhaba,
Belirli aralıkları baz alarak personel sirkülasyonu ölçümü yapabilirsiniz.
Kişi başı eğitimden ziyade ben eğitimlerin yeterlilik ölçümlerinin yapılması taraftarıyım. Bunu bir performans ölçümü olarak değerlendirebilirsiniz. (Eğitimlerde başarı oranı hesabı)

Merhaba,
Belirli aralıkları baz alarak personel sirkülasyonu ölçümü yapabilirsiniz.
Kişi başı eğitimden ziyade ben eğitimlerin yeterlilik ölçümlerinin yapılması taraftarıyım. Bunu bir performans ölçümü olarak değerlendirebilirsiniz. (Eğitimlerde başarı oranı hesabı)

Merhaba,

Başarı oranı hesabı için örnek vermeniz mümkün müdür?

Merhabalar,

iso 9001 de 10 maddeye göre başlıklarını ilgili birimlere gönderip onlardan hedef toplamnaız daha verimli olur. Gözden Gerçirme Toplantısında da bu hedeflerin gerçekleşme durumlarına göre yeni hedefler belirlenebilir.
Hedeflerin çok olması KYS de bir anlam ifade etmemekle beraber ölçülerbir ve izlenebilir olması çok daha verim katar.

Kalite Yönetim olarak ne tür hedefler belirlenebilir bir kaç örnek verebilir misiniz? Yıllardan süre gelen tek hedef müşteri şikayetlerinden kaynaklı tonaj hedefi ben bunu değiştirmek ve üzerine eklemek istiyorum. Fikirlere ihtiyacım var. Artık meslek körlüğü müdür nedir fikir gelmiyor aklıma :)

iso 9001 de 10 maddeye göre başlıklarını ilgili birimlere gönderip onlardan hedef toplamnaız daha verimli olur. Gözden Gerçirme Toplantısında da bu hedeflerin gerçekleşme durumlarına göre yeni hedefler belirlenebilir.
Hedeflerin çok olması KYS de bir anlam ifade etmemekle beraber ölçülerbir ve izlenebilir olması çok daha verim katar.

Hedeflerin belirlenmesi için birimlere tablo gönderildi. Üzerinden birlikte geçeceğiz. Değişik ilham veren fikirler gelebilir diye sormuştum.
Diğer türlü yapmış olmak için yapılıyor gibi geliyor.

Hedeflerin belirlenmesi için birimlere tablo gönderildi. Üzerinden birlikte geçeceğiz. Değişik ilham veren fikirler gelebilir diye sormuştum.
Diğer türlü yapmış olmak için yapılıyor gibi geliyor.
Haklısınız ama bunu en iyi geliştirmek firma bilincine bakıyor. Olmayan bir hedefe öneride bulunmak yada tepeden inme hedefler koymak çok mantıklı değil. Az olsun öz olsun kendinizin olsun. Sonra geliştirmek daha güzel ve zevkli hale geliyor. Hatta belli bir süre sonrasında birimler arası yarış durumuna dönüşüyor.

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri