Proses Kartı

mhmtatay

Kalite Yönetim Temsilcisi
Moderatör
Üye
Merhaba arkadaşlar bütün süreçlerinizin yer aldığı ana iş akışının proses kartını hazırlama konusunda bazı sorularım varda;
gerekli mi değil mi
gerekli ise nasıl hazırlayabilirim yardımlarınızı bekliyorum
Şablonu örnekte gördüğünüz gibidir herhangi bi önerisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• Proses kartı.docx
    22.2 KB · Görüntüleme: 451
Dokümana, yayın tarihi-revizyon ve revizyon no ekleyeceksiniz tabii.. Proses amacı, girdileri, kaynakları, çıktıları, ilgili faaliyet ve dokümanlar, prosesi gerçekleştirecek kişi, performans kriterleri, etkilediği ve etkilenen prosesler, riskler, fırsatlar, proses kalite hedefi, ve ardından riskleri puanlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız şablona bu dediklerimi yedirmelisiniz. Kolay gelsin.

Dokümana, yayın tarihi-revizyon ve revizyon no ekleyeceksiniz tabii.. Proses amacı, girdileri, kaynakları, çıktıları, ilgili faaliyet ve dokümanlar, prosesi gerçekleştirecek kişi, performans kriterleri, etkilediği ve etkilenen prosesler, riskler, fırsatlar, proses kalite hedefi, ve ardından riskleri puanlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız şablona bu dediklerimi yedirmelisiniz. Kolay gelsin.

şablonu örnek olarak gönderdim dolu hali de var sorum esasen şu toplam süreçleri ifade edecek ya riskleri ayrı bir form da yer alıyor oraya atıf yaptım tanıtım kartını hazırlamam gerekli mi? her prosesi ayrı ayrı tanımladım

Her prosese ( üretim, satın alma, tasarım, satış, kalite kontrol) proses kartı oluşturup, bu proses kartlarına ayrı ayrı riskleri de derecelendirdiyseniz tamam. Daha sonra evet toplam süreçleri ifade edecek proses etkileşim ve derecelendirmesi tablosu oluşturmanız , etkisiz, indirect, direct etkili olarak bunları derecelendirmeniz gerekli.

Her prosese ( üretim, satın alma, tasarım, satış, kalite kontrol) proses kartı oluşturup, bu proses kartlarına ayrı ayrı riskleri de derecelendirdiyseniz tamam. Daha sonra evet toplam süreçleri ifade edecek proses etkileşim ve derecelendirmesi tablosu oluşturmanız , etkisiz, indirect, direct etkili olarak bunları derecelendirmeniz gerekli.
bahsettiğiniz gibi her süreci ayrı ayrı proses tanıtım kartı+proses akış seması+akış seması adımlarının açıklanması+proses riskleri şeklinde yaptım toplam iş akışım da var ona bi tanıtım kartı yazmadım sadece akış ve akışın açıklaması var

O halde tamamdır :)
Teşekkür ederim Elif Hanım :) birde size birşey daha sorsam tasarım ve geliştirme prosesi için kontrol ve performans ölçme yöntemi yazmaya çalışıyorum da aklıma birşey gelmiyor yardımcı olabilir misiniz bu konuda

imalat sürecindeki geçerlilik testleri, mevcut ürünlerin geliştirilmesi, yeni bilgi keşfi, yeni ürün icat etme..

merhaba arkadaşlar üretim ve kalite kontrol için proses tanıtım kartı+proses akış seması+akış seması örnek gönderebilir misin? (dolu)

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri