Risk Ve Fırsatları Değerlendirme Formları Ve Prosedürü

Leyla Hanım,
FMEA ürün ve proses yapısına özgü olduğundan dolayı ilk önce ürünün iş(proses) akış şeması(diyagramını) hazırladıktan sonra,
AIAG & VDA FMEA kitabını temin edip(risklerin değerlendirmesinde kullanacağınız parametreleri ve puanlamaları anlamanız açısından), buna istinaden üretim yapınıza göre ürünün risk analizini yapabilirsiniz.
Aşağıdaki linkte FMEA formatına yönelik örnek bulabilirsiniz.

https://www.iqasystem.com/news/fmea-template-for-excel/#elementor-toc__heading-anchor-3
teşekkürler .

Herkese merhabalar,

Dizayn FMEA da fonksiyon /item kısmını nasıl doldurmamız gerekir? Proses FMEA da bu kısmı iş akışında proses sırasına göre alıp hata analizini yapıyoruz ama bu Dizayn FMEA da bu adım nasıl yapılıyor? Yardımcı olur musunuz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba,
Proseslerin risk ve değerlendirme prosedürünü hazırladık, ve her prosesimiz için risk ve fırsatlarımızı tanımladık, tablolarımızı oluşturduk. Takıldığımız nokta "kurumsal risk ve analizi". Kurumsal risk ve analizi yapmak zorundamıyız? umarım tecrübeli arkadaşlarımızdan cevap çabuk gelir:) malesef firmada kaliteyle ilgili yeni başlayan ve tek olan personel olduğum için, bazı konularda çok fazla tıkanıyorum.
herkese kolay gelsin, şimdiden iyi bayramlar:)
merhaba,
kurumsal risklerimizi de mevcut risk tablomuzun içerisine entegre edebilirsiniz ayrı bir dokümana ihtiyaç olmayacaktır.

Merhaba,
Ekte risk ve fırsatları değerlendirme formlarını ve prosedürünü bulabilirsiniz.

Fatih bey merhaba ; Öncelikle paylaşımlarınız için en içten teşekkürlerimi sunarım.
Bir konu hakkında desteğinizi önemle rica ederim.
Sorunum ; PFMEA da şidddet , olasılık , saptanabilirlik ve röns değeri ile ilgili bir form , format vb nasıl ulaşabilirim.
Teşekkürler , İyi çalışmalar dilerim.

İç husus kısmında "kuruluşun bilgisi" adı altında değerlendirebilirsiniz bu riski. Operasyonel kısımda genel olarak kuruluşun bilgisi adı altında değerlendirilebilir.
Fatih Bey merhaba,
Swot analizindeki fırsatları değerlendirmemiz istendi.(Aksiyon planı vs. ) Nasıl bir yol izleyebiliriz?

Merhabalar,
Şirketimizde süreç tanımlama kartları, hususlar, taraflar, riskler ve SWOT tablolarını birleştirerek bir Süreç Dokümanı oluşturdum, inceleyip yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Kalite Süreç Dokümanı 22.12.2022.xlsx
    272.7 KB · Görüntüleme: 201
  • Enerji Proje ve Teklif Süreç Dokümanı 23.02.2023.xlsx
    97.2 KB · Görüntüleme: 96
  • Satın Alma Süreç Dokümanı 21.11.2022.xlsx
    234.8 KB · Görüntüleme: 123
  • Planlama ve Depo Süreç Dokümanı - 13.02.2023.xlsx
    224.6 KB · Görüntüleme: 111
  • Panel,Kapı ve Raf Üretim Süreç Dokümanı 15.11.2022.xlsx
    278.1 KB · Görüntüleme: 85
Hayır. Sadece "Fırsat öngörülmüyor " demeniz yeterli.
Merhaba Fatih Bey,
bu alanda yüksek lisans yapıyorum fakat sizden öğrendiklerim okulla kıyaslanamaz bile..
Bir sorum olacaktı, Risk ve fırsatları belirleme ve değerlendirme formunda RPN değerleri belli olan risklerin sonrasında : Tavsiye edilen faaliyetler,hedef tarih,sorumlu ,ayrılacak maddi kaynak vs.. gibi sütunlar mevcut bu alanların doldurulması kontrol periyoduyla mı ilişkilendirilip doldurulması gerekiyor

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri